ליצור זיכרון

פעמים רבות, על מנת לעבד את מה שהתרחש כראוי, עליכם להשלים ולהכיר באובדנכם. אם תנסו להעמיד פנים שדבר לא קרה, ייתכן ותימצאו עצמכם עם חרטות עמוקות בעתיד. אנו מכבדים את זכותכם לבחור בכל דרך שמתאימה לכם אך מציעים לכם לעיין במחשבות ובאפשרויות הבאות בהן בחרו משפחות אחרות שאיבדו את תינוקותיהם.

 

העניקו שם לתינוק

במידה וטרם בחרתם שם לתינוק, ייתכן ותמצאו מזור כלשהו בהענקת שם לבן או לבת שנולדו. התינוק או התינוקת שלכם הם אדם אמיתי וחלק בלתי נפרד מהמשפחה שלכם. הענקת השם יכולה להקל עליכם להזכיר, לדבר ולהכיר בתינוק שנולד עם בני המשפחה והחברים הקרובים. אתם יכולים לבחור בשם שהתכוונתם להעניק לתינוק לפני שנפטר, או לבחור בשם שונה לחלוטין. הבחירה היא שלכם ושל בני הזוג שלכם.

 

לראות ולהחזיק בתינוק שלכם

מחקרים מלמדים שהורים שהתאפשר להם לראות ולהחזיק בתינוקם, החלו בתהליך האבל שלהם בשלב מוקדם יותר מהורים שלא ראו או החזיקו את התינוק. החזקת התינוק בידיהם מסייעת להורים בהבנה שהתינוק שלהם היה אדם אמיתי.

בעבר, כמעט ולא הוצע להורים לראות או להחזיק בתינוק. התינוקות היו נלקחים מייד לאחר הלידה על ידי הצוות הרפואי המסור- שחשב שהמפגש עם התינוק המת יגרום ליותר נזק מתועלת. למרבית המזל, הזמנים השתנו והורים רבים שנאלצו להתמודד עם לידה של תינוק מת מוקירים את הרגעים בהם נגעו בו, דיברו אליו וזכו להיפרד ממנו.

המפגש עם המוות בסיטואציה בה אתם אמורים לפגוש בחיים חדשים הוא טראגי ושובר לב. ייתכן ותפחדו לראות את התינוק ותחששו שלא תוכלו להתמודד רגשית עם המפגש איתו. תגובות אלו הנן נורמליות והן מובנות לחלוטין. תחושות אלו הן חלק חשוב בחווית המפגש עם התינוק שלכם, כמו גם התחלת תהליך ההתאבלות והריפוי שתעברו.

התגובה של כל אחד מההורים יכולה להיות שונה אף היא. נורמלי לחלוטין שההורים יבחרו להתמודד בדרכים שונות- הורה אחד יכול לבחור לראות ולהחזיק בתינוק שנולד, בעוד ההורה השני בוחר לוותר. קבלו בהבנה את הבחירה של בן או בת הזוג, לכל אחד דרכי ההתמודדות המאימות לה או לו.

 

צילום תמונות

במידה ותחליטו שאתם מעוניינים בתמונות עם או של התינוק שנולד על מנת שיהיה לכם זיכרון חזותי, זוהי זכותכם.  בחלק מבתי החולים, צוות בית החולים יצלם תמונה של תינוקכם והיא תישמר בתיק הלידה, למקרה שתחליטו בשלב מאוחר שאתם מעוניינים שתהיה ברשותכם תמונה של התינוק שלכם ולא בחרתם לצלם בעצמכם לאחר הלידה.

שירותי תמיכה

אנו מציעים מגוון רחב של כלים ושירותי תמיכה שנועדו לשרת ולענות על כל צורך של חברי הקהילה המתפתחת בישראל. בטלפון, בדואר אלקטרוני או פנים מול פנים- אתם מוזמנים לשתף אותנו בסיפור שלכם ואנו נשמש עבורכם אוזן קשבת אמפתית ובטוחה בכל שלב בו תזדקקו לנו.

שירותי תמיכה

התנדבו איתנו

"*" אינדוקטור שדות חובה

שם מלא*
קישור לפייסבוק/לינקדאין
שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

הצטרפו למאגר המומחים/יות שלנו

Join us

* indicates required

  Get Involved

  * indicates required

   I am interested in:

   Receiving informationReceiving support servicesSharing my storyProviding professional servicesContributing contentVolunteeringFundraisingDonatingOther

   Join Us

   * indicates required


   Welcome

   * indicates required

   I am interested in: