השפעותיו של האבל והדרך קדימה

במקרים רבים, השפעתו של אבל אינה מובנת. עבור הורים רבים הריון, החל משלביו המוקדמים (לעיתים אף קודם לכן), מהווה קרקרע לחלומות ותוכניות סביב התינוק החדש שעתיד להצטרף למשפחה. חלקם רוכשים בגדי תינוקות וריהוט לחדר הילדים, צובעים מחדש את קירות החדר המיועד, מבצעים שינויים והתאמות לקבלת הרך הנולד ואפילו בוחרים גנים ובתי ספר עתידיים. כאשר הריון מסתיים באובדן ההורים מתאבלים על ילדם אך גם על אותן תקוות וחלומות שחלקו וקיוו להן מעומק ליבם. הורים שחווים אובדן הריון או אובדן לאחר הלידה נתקלים במציאות בה הסביבה לא תמיד מבינה את עומק והיקף האבל בו הם שרויים ועל כן הם אינם מקבלים את התמיכה המלאה והמשמעותית לה הם זקוקים. בנוסף, פעמים רבות בני משפחה נוספים, סבים וסבתות, אחים ואחיות ואף חברים קרובים סובלים את האובדן בדרכם שלהם.

המפגש עם הורים ומשפחות שעברו תהליך דומה, מאפשר לאלו שחוו אובדן הריון או אובדן לאחר לידה להבין שהעוצמה והמשך של האבל בו הם מצויים הנו נורמלי. המפגש עם הורים אחרים שנאלצו להתמודד גם הם עם תהליך האובדן יכול להוות אבוקה של תקווה שמסמלת שבסופו של דבר ההורים מעבדים את מות תינוקם, חלקם אף עוברים תהליך אישי ויוצאים מחוזקים. קבלת סיוע במהלך האבל מפחיתה את הסיכוי לבעיות שונות שיכולות להתפתח אפילו שנים לאחר האבל, במידה ואין מאפשרים את תהליך ההתאבלות האישי הנדרש.

התנדבו איתנו

"*" אינדוקטור שדות חובה

שם מלא*
קישור לפייסבוק/לינקדאין
שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

הצטרפו למאגר המומחים/יות שלנו

Join us

* indicates required

  Get Involved

  * indicates required

   I am interested in:

   Receiving informationReceiving support servicesSharing my storyProviding professional servicesContributing contentVolunteeringFundraisingDonatingOther

   Join Us

   * indicates required


   Welcome

   * indicates required

   I am interested in: