מענים רלוונטיים

בעמוד זה תמצאו מידע נרחב אודות יוזמות ומשאבים אשר יכולים לספק מידע נוסף לגבי לידה שקטה אובדן הריון ואובדן תינוק רך.

מענים רלוונטיים

בעמוד זה תמצאו מידע נרחב אודות יוזמות ומשאבים אשר יכולים לספק מידע נוסף לגבי לידה שקטה אובדן הריון ואובדן תינוק רך.

אתרי מידע

אתר לידה שקטה

אתר שהוקם עם ידי שרון, ממיסדות עמותת "חיבוק בשקט". באתר מידע נרחב ומעמיק על לידה שקטה, קבורה, הנצחה, זכויות היולדת ועוד. האתר גם מנגיש סיפורים אישיים נוגעים ללב וכואבים.

leidashketa.co.il

אתר למלא את החלל

אתר המספק הנחות למגוון פעילויות לנשים שנמצאות בחופשת לידה לאחר לידה שקטה. בפעילות מחולקת לפי אזור גיאוגרפי וכן יש פעילויות מקוונות. האתר כולל גם עמוד "רוית כותבת" בו היא חולקת מספר קטעי פרוזה ושירים מתוקים וכואבים.

lemale.org

זכותון ליולדת שעברה לידה שקטה ולבן זוגה

באתר כל זכות יש מידע מסודר ומפורט אודות הזכויות בנוגע לחופשת לידה, קבורה, מענק לידה, אשפוז, הגנה מפני פיטורין, שעת הנקה וחופשת לידה לבן/בת הזוג וכן הזכויות שאינן ניתנות בלידה שקטה לעומת לידת תינוק חי. לאתר כל זכות.

לידה שקטה באתר ביטוח לאומי

הדף בביטוח לאומי מפנה לזכויות יולדת שתינוקה נפטר. לדף באתר ביטוח לאומי

עתים – מידע על קבורה לאחר אובדן הריון או תינוק

אתר עתים מספק מידע והסברים על תהליכים ושיקולים בקבורה של עובר/תינוק שנפטר במהלך הריון או 30 יום מהלידה. אפשר גם ליצור קשר ישיר עם העמותה לקבלת מידע והמלצות מפורטות לפי אזור מגורים ובית החולים בה ילדתם.

אתר עתים / *8083 / hodaot@itim.org.il

משרד הבריאות

דף מתוך אתר משרד הבריאות אשר נועד לספק מידע בעיקר אודות קבורה. בפועל יש מספר קישורים, ביניהם לנוהל משרד הבריאות לטיפול במצבי אובדן הריון (ידוע כ-"חוזר מינהל רפואה 01/2019: הטיפול במצבי אובדן הריון").

I'm Still Breathing

מור משתפת מילים ואיורים המתחברים לאובדן שלה

imstillbreathing.org

ארגונים ומרכזים

פרויקט ניצוצות של שקט – עמותת ניצוצות ענבר

ניצוצות של שקט כוללת מערך מתנדבים ואנשי מקצוע לליווי המשפחה ברגעים הקשים שלאחר האובדן וקיט מתנה ליולדת ולבני משפחתה שכולל מגוון מענים כגון ספר סיפורים אישיים, ספר הדרכה להורים, מחברת לכתיבה אישית ושובר לארוחת בוקר זוגית.

הערכות מחולקות במספר בתי חולים בארץ. ניתן באמצעות האתר להזמין את ספר הסיפורים האישיים שהוציאה העמותה – רסיסים של שקט.

072-3970933 / ela@ninbar.org / ninbar.org

בדרכך – מרכז רב-תחומי לליווי בתהליך סיום הריון – המרכז הרפואי שיבא

מרכז "בדרכך", מרכז ייחודי וראשון מסוגו בארץ, הוקם בשיבא על מנת להושיט יד למטופלות הנזקקות לסיום הריון. המרכז עוסק באובדן וסיום הריון בשליש הראשון והשני. המתחם הייעודי של "בדרכך" נפרד מחדר המיון, מהיולדות והיילודים, ומתנהל באווירה פרטית ורגועה. במרכז פועל צוות רב-תחומי של רופאים ורופאות, אחיות, צוות פסיכוסוציאלי ומתאמת שירות

052-6669361 / אתר המרכז

ATIME

עמותה שמטרתה לסייע למשפחות אשר מתמודדות עם נושאי פוריות, כולל אובדני הריון. העמותה עוסקת במידה רבה בקהילות ארטודוקסיות בארה"ב ובישראל.

073-2-800-800 / chanie@atime.org / www.atime.org

I Was Suppose To Have A Baby

עמותה שממנפת מדיה חברתית לתמוך במשפחות וא'נשים שנאבקים בקושי להביא ילדים.

iwassupposedtohaveababy.org / instagram.com/iwassupposedtohaveababy

Nechama Comfort

העמותה שפעילה בעיקר בארה"ב תומכת במשפחות יהודיות שחוו אובדן היריון או תינוק.

nechamacomfort.org

גחליליות

גחליליות, ליווי רוחני ללידה שקטה, הפסקות הריון ואובדן הריון

gachliliot.com

קרן בריאה

ארגון הפועל לשיפור ההתייחסות של מערכות הבריאות בישראל לנשים, כמו כן עם התייחסות ספציפית לנושא של אובדן הריון.

briah.org/pregnancy-loss

ספרים

רסיסים של שקט, סיפורים ממספר כותבים, הוצאה פרטית

בספר זה, מתארים הכותבים והכותבות שלנו באומץ ובגילוי לב את נפשם, פותחים צוהר לסערת הנפש המתחוללת בעקבות לידה שקטה ומנפצים בעזרתן של המילים את השקט הרועם. הספר מהווה נקודת מפגש בין הזוויות השונות של התמודדות היום יומית עם האבל השקוף בצורה אמיתית וכנה. בליל שלם של רגשות עוצמתיים ורגעים מכוננים.

 

בכיתי כי חיכיתי, סיגל לבסקי, הוצאת ספרים אמציה

הסיפור הקטן והמרגש שלפניכם נועד לעזור לילדים צעירים להבין את תופעת הלידה השקטה, או אובדן הריון במשפחה, לפרוט אותה לפרטים שהם יכולים להכיל, ולהתמודד עם רגשותיהם, עם הבלבול ועם הכאב. "בכיתי כי חיכיתי" נוגע בעצב שהילדים מרגישים עקב הריק שנוצר במרקם המשפחתי. הספר מציע אפשרות לגעת בכאב המשפחה, לחוות אותו בצורה מובנית ברורה ומתוך הזדהות. ברגישות, באמפתיה ובעדינות מסמנת לכם סיגל לבסקי את הדרך להתמודדות ולהתחזקות. הספר מיועד להורים ולאנשי מקצוע, ומספק הזדמנות לשוחח עם הילדים על האובדן ולנהל סביב האירוע תקשורת פתוחה החיונית לריפוי. סיגל לבסקי היא יועצת חינוכית ומנחת קבוצות ילדים טיפוליות בבתי ספר, מנחה, מלווה ומדריכה הורים וצוותים חינוכיים ומומחית בהעצמה רגשית לילדים. לאחר שעברה בעצמה חוויה אישית כואבת התמחתה בייעוץ ועזרה למשפחות לאחר לידה שקטה, מתוך השילוב של היכרות אישית וידע מקצועי.

 

צער גידול דלועים, ערן בר-גיל, הוצאת ידיעות ספרים

"ספר שירה מפתיע. כמו הירק שבכותרת, אין תוכו כברו. הקובץ נפתח בשירים חומריים, ישירים ואפילו פרקטיים בנושאי גינון, ולכאורה עניינו הוא הרהור על זריעה, נביטה, צמיחה, יבול והתמודדות עם תופעות הטבע המאיימות על כל אלה. לאט-לאט, תחילה במרומז בין השורות ולאחר מכן באופן חשוף ומפורש, מתגלה לבו האמיתי של הספר, שהוא השְׁכוֹל…" -מתוך אתר e-vrit.co.il

 

כחלום יעוף, אברהם סתיו, מוסד הרב קוק

פרקי הדרכה הלכתית ורוחנית להתמודדות עם הפלה ולידה שקטה, שאלות רוחניות ונפשיות הנוגעות למשמעות קיומו של העובר, משמעותו של האובדן ותחומים נוספים. הספר מעוטר בהסכמותיהם של הרב זלמן נחמיה גולדברג והרב יצחק זילברשטיין שליט”א.

 

להיפרד לפני שמכירים, יעל בשור, מנדלי

בחמישה באוקטובר 1997, בהיותה בחודש התשיעי להריונה, נפטרה התינוקת שברחמה של יעל.  בסיפורה האישי, משולבים קטעי מידע למי שעבר או עובר חוויה דומה: מידע מתחום הרפואה, הפסיכולוגיה, מידע על נוהלי עבודה, מידע מההלכה, עצות מניסיונה של יעל ומניסיונם של אחרים וכן כל מידע שחשבה שיוכל לעזור. כמו כן מובאים קטעים מסיפורים של אנשים נוספים, שחוו חוויה דומה.

סרטים

כמו לב שפועם, יאיר אגמון, דוקומנטרי

בעיניים פקוחות, חמוטל גורן, דוקומנטרי

בידיים ריקות, מוריה בן אבות, דוטומנטרי

 

שירותי תמיכה

אנו מציעים מגוון רחב של כלים ושירותי תמיכה שנועדו לשרת ולענות על כל צורך של חברי הקהילה המתפתחת בישראל. בטלפון, בדואר אלקטרוני או פנים מול פנים- אתם מוזמנים לשתף אותנו בסיפור שלכם ואנו נשמש עבורכם אוזן קשבת אמפתית ובטוחה בכל שלב בו תזדקקו לנו.

שירותי תמיכה

התנדבו איתנו

"*" אינדוקטור שדות חובה

שם מלא*
קישור לפייסבוק/לינקדאין
שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

הצטרפו למאגר המומחים/יות שלנו

Join us

* indicates required

  Get Involved

  * indicates required

   I am interested in:

   Receiving informationReceiving support servicesSharing my storyProviding professional servicesContributing contentVolunteeringFundraisingDonatingOther

   Join Us

   * indicates required


   Welcome

   * indicates required

   I am interested in: