קבורה לאחר לידה שקטה

לאחר לידה שקטה, ופעמים רבות לפני או בזמן לידה שכזו, בית החולים יתן לכם טופס למילוי בדבר האפשרויות העומדות בפניכם לקבורת התינוק.

מהסיבה הזו, חשוב שתהיו מודעים לזכויות שלכם ושתבחרו באפשרות הנוחה והמתאימה ביותר עבורכם. באפשרותכם להחליט שאתם דוחים את ההחלטה עד לאחר הלידה. בית החולים מחוייב לספק לכם את כל המידע הרלוונטי אודות קבורה לאחר לידה שקטה ואודות הזכויות המגיעות לכם.

בישראל, קבורת תינוק הנולד בלידה שקטה נעשית בחסות המוסדות הדתיים במדינה- קבורת תינוקות יהודים מבוצעת על ידי "חברה קדישא", קבורת תינוקות נוצריים ומוסלמיים מבוצעת על ידי מוסדות הדת של כל אחת מהדתות.

המשפחות יכולות לבחור מבין האפשרויות הבאות:

 • לטפל בטקס הקבורה ובכרוך בו בכוחות עצמן.
 • לתת ל"חברה קדישא"/מוסד הדת לטפל בטקס הקבורה ובכרוך בו.
 • לתת ל"חברה קדישא"/מוסד הדת לטפל בטקס הקבורה ובכרוך בו אך לא לדעת את מקומו של הקבר.
 • לתת "לחברה קדישא"/מוסד הדת לטפל בטקס הקבורה ובכרוך בו ולהיות נוכחים בעת הקבורה.

משפחות יהודיות יכולות להחליט האם הן מעוניינות לקחת חלק בטקס הקבורה או לא. הן יכולות לבקש ולקבל מידע אודות מיקום הקבר גם אם בחרו שלא להיות בטקס הקבורה עצמו. משפחות שאינן יודעות היכן נקבר תינוקם או כאלו המעוניינות בפרטים נוספים אך חוששות ליצור קשר עם בית החולים או עם "חברה קדישא" יכולות להעזר בארגון "עתים" שיסייע בהתמודדות מול מוסדות הדת ובאיתור מיקום קבר התינוק. ניתן לפנות אליהם במספר: 1700-500-507. בנוסף, משפחות אלו מוזמנות ליצור עמנו קשר ואנו נעשה כל שביכולתנו לסייע.

קבורת תינוקות על ידי "חברה קדישה" מבוצעת ללא לוויה. לתינוק ניתן שם הנקבע על ידי החברה קדישא אלא אם נוכח הורה לקבוע את השם. יבצעו לבנים ברית מילה טרם הקבורה.

עבור משפחות מוסלמיות, המנהג הינו לרחוץ את התינוק זמן קצר אחרי הלידה או המוות. הדבר יבוצע על ידי המשפחה או על ידי המיילדת. התינוק נעטף ונלקח לקבורה באותו היום או בבוקר למחרת ללוויה וקבורה.

עבור משפחות נוצריות, הכומר של הקהילה מסייע בטיפול בתינוק ולקיחתו ללוויה וקבורה כבכל מוות. במקרה שיש חשש שתינוק יוולד ועלול למות זמן קצר אחרי הלידה, ניתן לזמן את הכומר להגיע ללידה ולבצע טבילה לתינוק שנולד חי מיד לאחר לידתו.

שירותי תמיכה

אנו מציעים מגוון רחב של כלים ושירותי תמיכה שנועדו לשרת ולענות על כל צורך של חברי הקהילה המתפתחת בישראל. בטלפון, בדואר אלקטרוני או פנים מול פנים- אתם מוזמנים לשתף אותנו בסיפור שלכם ואנו נשמש עבורכם אוזן קשבת אמפתית ובטוחה בכל שלב בו תזדקקו לנו.

שירותי תמיכה

התנדבו איתנו

"*" אינדוקטור שדות חובה

שם מלא*
קישור לפייסבוק/לינקדאין
שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

הצטרפו למאגר המומחים/יות שלנו

Join us

* indicates required

  Get Involved

  * indicates required

   I am interested in:

   Receiving informationReceiving support servicesSharing my storyProviding professional servicesContributing contentVolunteeringFundraisingDonatingOther

   Join Us

   * indicates required


   Welcome

   * indicates required

   I am interested in: